До 10 років позбавлення волі за порушення виборчого законодавства

В Україні 21 липня відбудуться дострокові парламентські вибори. Поліція закликає не порушувати Закон. У разі виявлення порушень, пов’язаних з виборчим процесом, звертайтеся до Роздільнянського відділу поліції за телефоном: 04853-5-04-42 або телефонуйте на спецлінію «102».

НАГАДУЄМО, МАКСИМАЛЬНЕ ПОКАРАННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА – ДО 10 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Такі санкції зазначені в Кримінальному кодексі України за перешкоджання здійсненню виборчого права, фальсифікацію виборчих документів та порушення порядку фінансування політичної партії чи передвиборної агітації.

До уваги, статті Кримінального кодексу України, що стосуються виборчого права:

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. Карається обмеженням свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.

Стаття 158. Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців. Тягне за собою позбавлення волі на строк від 2 до 10 років.

Стаття 158-1. Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз. Санкція статті передбачає від накладання штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Покарання – від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.

Стаття 159. Порушення таємниці голосування. Санкція статті – від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.

Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. Передбачає від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму. Максимальне покарання – позбавлення волі на строк до 7 років.

Адміністративні правопорушення можна поділити на три категорії:

  1. ті, що перешкоджають функціонуванню Державного реєстру виборців: порушення порядку його ведення та використання, подачі до нього інформації (ст. 212-7 КпАП), порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців (ст. 212-8 КпАП);
  2. ті, що впливають на порядок передвиборчої агітації: наявні обмеження за часом, місцем, формою та суб’єктом агітації (ст. 212-10 КпАП), порушення порядку передвиборної агітації з використанням ЗМІ (ст. 212-9 КпАП), порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів (ст. 212-14 КпАП), виготовлення або розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних (ст. 212-13 КпАП), ненадання учасникам виборчого процесу можливості спростувати раніше опубліковану в ЗМІ інформацію (ст. 212-11 КпАП), порушення рівних можливостей на використання приміщень під час виборчої кампанії (ст. 212-12 КпАП), порушення порядку фінансування або матеріальної підтримки виборчої кампанії (ст. 212-15 КпАП);
  3. ті, що посягають на встановлений порядок роботи виборчих комісій: замовлення або виготовлення зайвих виборчих бюлетенів (ст. 212-16 КпАП), ненадання учасникам виборчого процесу копій протоколів комісії (ст. 212-17 КпАП), порушення посадовими особами виборчих комісій або ЗМІ порядку опублікування документів, пов’язаних з організацією виборів (ст. 212-20 КпАП), невиконання громадянами й посадовими особами рішень виборчої комісії (ст. 212-18 КпАП), відмова роботодавця надати члену виборчої комісії тимчасове звільнення від виконання трудових обов’язків (ст. 212-19 КпАП).

Усі протоколи про виборчі адміністративні правопорушення розглядаються судами. Санкції всіх статей передбачають штрафи, максимальний розмір яких наразі складає 3400  грн.

Роздільнянський ВП ГУНП в Одеській області.

Залиште свій коментар